Kurumsal

IM Makina ltd. şti. 1993 yılında ve meslek hayatına 1975 yılında başlamış olan makina mühendisi Müjdat Şahan tarafından ısı eşanjörleri üretimi yapmak üzere Imbat Makina ismi ile kuruldu. İyi bir performans ile sektörde yer alan firmanın imbat olan ismi, bu isimli çok sayıda firma olmasının yarattığı sıkıntıları aşmak adına, 1996 yılında IM Makina ltd. şti. olarak değiştirildi. 

Firma halen mak. müh. Müjdat Şahan ve end. muh. Şule Vural üst yönetiminde iş hayatına devam etmektedir. Geçen süreçte mühendislik formasyonu ile öne çıkan IM Makina, endüstriyel uyguılamalar için kendi uygulama projesini kendisi yapar hale gelmiştir. Standart ürünlerinin satışı ile birlikte, özellikle; endüstriyel ısı geri kazanım, endüstriyel nemlendirme/serinletme ve düşük çiy noktalı nem alma-kuru oda uygulamaları konusunda projelendirme ve uygulama çalışmalarını sürdürmektedir. Geçtiğimiz yıllarda, Türkiye de ilk olmak üzere, -57 C ve -60 C çiy noktalı iki adet projesini başarı ile teslim etmiştir ve bu kuru odalar aktif olarak halen kullanımdadır. 

IM Makina kuruluşundan 2014 yılı sonuna kadar işbirliği yaptığı ısı tekerleği imalatçı firması ile yollarını ayırmış  ve yeni ısı tekerleği markası olarak ta Recuperator firmasını seçmiştir. Ürün gamı içinde tüm ısı tekerleği dolguları mevcuttur. Hvac ısı geri kazanım tekerlekleri dışında, paslanmaz çelik ve özel alaşım aluminyumdan üretilmiş endüstriyel ısı tekerlekleri ile de endüstriyel ısı geri kazanım faaliyetlerini devam ettirmektedir.
hy eurovent rohs tmmob isib izto