RECUPERATOR Türkiye'ye geldi

Değerli meslektaşlarım ve iş ortaklarımız;

Bilenlerinizin hatırlayacağı üzere, 1996 yılından günümüze, Recuperator S.p.A. firmasının Türkiye acentası ve dağıtıcısı olarak çalıştık. 30 yılı aşan bu çalışma hayatımızda, ısı geri kazanımı ve enerji ekonomisi konusunda; hem Ülkemiz, hem de firmalarımız adına önemli projeler geliştirdiğimize ve uyguladığımıza eminim ve bundan gurur duyuyorum.

1975 yılı mezunu ve 23 yaşında bir makine mühendisi olarak başladığım aktif meslek hayatımı, aksi ve beklenmedik bir durum ile karşılaşmadıkça, 2023 yılı sonuna kadar sürdürmeye önceden karar vermiştim. Değişik aşamalardan geçen meslek hayatımın son 20 yılında, “ısı geri kazanımı” ve “kompakt nem alma teknolojileri” üzerine çalışmakta yoğunlaştım.

Bu süreçte iş ortağımız Recuperator S.p.A 2019 yılında Carel group tarafından satın alındı ve doğal olarak pazarımız için kendi yapılandırmalarını hazırlamaya başladılar. Türkiye pazarında Recuperator-Carel oluşumunun yerleşmesi için işbirliğimizi 2021 sonuna kadar (26 Kasım 2021) uzatmak durumunda kaldık. Bu süreçte Carel Group’un İzmir merkezli CFM firmasının %51 hissesini satın alması işlerimizi biraz daha kolaylaştırdı ve yukarıdaki takvimi oluşturduk.

Özetlemek gerekirse;

·         2021 yılı sonbaharından itibaren Recuperator S.p.A. firması Türkiye pazarında, İzmir de kurulu ve Carel group ortaklığı olan C.F.M. firması tarafından temsil edilecektir. Bu konudaki detay ve gelişmeler sektörümüz ile paylaşılmaya devam edilecektir. Karşılaşabileceğiniz olası sorunların çözümünde mutlaka bizden de destek alabileceksiniz.

-       Carel Group – CFM İlgili kişi ve iletişim bilgileri sizlere, Recuperator ve CFM tarafından, kısa zaman içinde duyurulacaktır.

·         IM makine sanayi ve ticaret ltd. şt. ise aktivitesini, “düşük çiy noktalı (DDPDAP-DRYROOM) nem alma sistem ve uygulamaları” üzerinde yoğunlaştırarak sürdürecektir. Zaman zaman endüstriyel ısı geri kazanımı ile desteklenmesi gerekebilen bu uygulamalarda, biz de Recuperatör müşterisi olmaktan mutluluk duyacağız. Geleceğimizde çok önemli yer işgal edecek olan “kuru oda” teknolojileri konusundaki işbirliğimizin size yeni iş kapıları açacağından son derece eminim.

 Duyuru içeriğinin sektörümüze hayırlı olmasını ve yeni artılar katmasını dilerim.

 

hy eurovent rohs tmmob isib izto