Gaz sızdırmaz kaynaklı endüstriyel reküperatörler
Gaz sızdırmaz kaynaklı endüstriyel reküperatörler


Sızdırmazlığın çok önemli olduğu yüksek sıcaklık uygulamaları için geliştirilmişlerdir. Endüstriyel yakma ve katalitik sistemlerinde yaygın olarak kullanılırlar. Kenetli plakalılar ile aynı paslanmaz çelik malzeme ile üretilmişlerdir. Mikroplazma teknolojisi ile gaz altı kaynak tekniği kullanılarak tam sızdırmaz olarak üretilirler. Bunun dışında ayrıca bir sızdırmazlık elemanına ihtiyaç kalmaz ve kullanılmaz. Yüksek basınç farklarında test edilerek sızdırmaz oldukları kontrol edilir. Standart ürünler 600 °C ye kadar olan uygulamalarda güvenli olarak kullanılabilirler. Daha yüksek sıcaklıklar için daha özel malzemeler ile üretimiş projeye özel ürün geliştirilmesi mümkündür.  Kaynaklı dikiş
paslanmaz çelik reküperatörler 240x240 mm, 480x480 mm, 960x960 mm ve 1200x1200 mm plaka ölçülerinde ve en çok 1500 mm plaka demeti uzunluğunda üretilirler. Plaka aralıkları için 3, 4, 5, 6, 8 ve 10 mm seçenekleri mevcuttur. Standart olarak 20,000 Pascal basınç farkı dayanımına sahiptirler. Ancak güçlendirilmiş çerçeve yapısı opsiyonu ile basınç farkı dayanımı 30,000 Pascal a yükseltilebilir. 

Bu ısı geri kazanım eşanjörleri atık gaz yakma sistemlerinin (incinerator) vazgeçilmez bir parçasıdır. Boyama sistem ve tünel bacalarında yaygın olarak kullanılırlar.
hy eurovent rohs tmmob isib izto