Endüstriyel aisi yüksek sıcaklık reküperatörleriEndüstriyel uygulamalar için plakalı ısı geri kazanım eşanjörleri

Sprey boyama kabin ve tesislerinde, galvaniz kaplama fabrikalarında, kirli hava egzost edilen laboratuvarlarda, tuzlu su banyolarının kullanıldığı proseslerde ve atık kirli havanın içindeki uçucuların yakılmasının zorunlu olduğu uygulamalarda kullanılmak üzere geliştirilmişlerdir. Polybloc eşanjörleri yukarıda sıralanan ve ya bunlara benzer  tüm endüstriyel uygulamalar için çözüm ortağıdır.Farklı malzeme seçimi olanağı, plaka ölçülerindeki ve plaka aralıklarındaki seçenek bolluğu, korozyona ve ısıya karşı dayanım ile verimlilik ve basınç düşümü optimizasyonu çözümlerin garantili ve ekonomik olmasını sağlar. Yüksek geri kazanım kapasiteleri sayesinde enerji maliyetlerinin minimize edilmesi mümkün olur.

Paslanmaz çelik plakalı reküperatörler

Polybloc >Firmasının ürettiği paslanmaz çelik plakalı reküperatörler 10,000 Pascal basınç farkı dayanımlıdır. Farklı plaka boyutları ve plaka aralıkları seçenekleri ile projenin gerektirdiği tüm özellikler tam olarak sağlanır.  Plakaların üretiminde AISI 316 Ti  (1.4571) malzeme kullanılır.

Bu malzeme yüksek sıcaklık dayanımı yanında, aşırı korozif akışkanlara karşı da üstün dayanıklılık sağlar. Bu ürünün standart üretim için üst kullanım sıcaklığı 600 °C dir. Ürün, diğer proses uygulamaları yanında. 250 °C ortalama sıcaklıktaki atık baca gazlarının ısısını geri kazanmak için çok uygundur. Bu tür uygulamalarda yatırım geri dönüş süresi genellikle 1 yıl ve altındadır..

Gaz altı kaynak dikişli, paslanmaz çelik plakalı reküperatörler

 Sızdırmazlığın çok önemli olduğu yüksek sıcaklık uygulamaları için geliştirilmişlerdir. Endüstriyel yakma ve katalitik sistemlerinde yaygın olarak kullanılırlar. Kenetli plakalılar ile aynı paslanmaz çelik malzeme ile üretilmişlerdir. Mikroplazma teknolojisi ile gaz altı kaynak tekniği kullanılarak tam sızdırmaz olarak üretilirler. Bunun dışında ayrıca bir sızdırmazlık elemanına ihtiyaç kalmaz ve kullanılmaz. Yüksek basınç farklarında test edilerek sızdırmaz oldukları kontrol edilir. Standart ürünler 600 °C ye kadar olan uygulamalarda güvenli olarak kullanılabilirler. Daha yüksek sıcaklıklar için daha özel malzemeler ile üretimiş projeye özel ürün geliştirilmesi mümkündür. 

hy eurovent rohs tmmob isib izto