Nereden geliyoruz


Şirketimiz 1993 yılında kuruldu ve iş hayatına başladı. Isı transfer elemanları üretimi ve ticareti ile başlayan iş hayatımız, ürün gamımıza havalandırma ve iklimlendirme ekipmanları eklenmesi ile devam etti.

1975 yılından beri ilgi alanımızda olan ısı-enerji geri kazanım ürünlerine ihitiyacın giderek arttığını fatkettik ve bu ürünleri de gamımıza ekledik. Türkiye’nin ilk ısı geri kazanım eşanjörü üreticisi ve tedarikçisi olduk.

2000 yılından itibaren faaliyetlerimizi biraz daha proses alanlarına kaydırarak;

·       *       Endüstriyet ısı geri kazanım ile

·*     *      Desikkant teknolojileri konularında yoğunlaştık.

Geldiğimiz noktada artık, ürün gamımız ve faaliyetlerimiz, daha yoğunluklu olarak bu iki konuda yoğunlaşmış durumdadır. Yaptığımız işbirliği anlaşmaları ile düşük çiy noktalı iklimlendirme ve endüstriyel ısı geri kazanım uygulamalarını anahtar teslim olarak yapmaktayız. Bu konularda proje-danışmanlık ve tedarik çalışmalarımız da rutin faaliyetlerimizdendir.

Yol arkadaşlarımız


Çıkış ve ilerleme yollarımızdaki ihtiyaçlarımızı tek başımıza karşılamamızın mümkün olamayacağı bilinci ile yerli ve yabancı bazı firmalar ile işbirliğine gittik. Desikkant teknolojilerindeki en büyük yerli işbirlikçimiz
HTL  Tekno Elektromekanik Mühendislik Sanayi ve Ticaret A.Ş. , yabancı işbirlikçilerimiz ise DT Group Desiccant Tecnologies Company,  Proflute Desiccant Tecnologies AB ve Polybloc AG firmaları oldu ve olmaya devam edecekler..

-80 °C ile +500 °C arasında çiy noktasına sahip çok sayıdaki projenin çözümünde ve/veya uygulamasında bizlere desteklerini esirgemeyen iş ortaklarımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.   

Nereye gidiyoruz


Dünyanın içinde bulunduğu ve giderek ağırlaşan fosil kaynaklı enerjilerin tedariğindeki sıkıntılar bizi biraz daha enerji geri kazanımına ağırlık vermeye itmiş, birim enerjiden daha çok iş üretecek projelere yönlendirmiştir.

Burada birkaç önemli unsur çalışma prensiplerimiz haline gelmiştir:

▪  Atık enerjilerin verimli şekilde geri kazanılarak, yeni enerji kullanımı ihtiyaçlarını en aza indirmek,

▪  Kullanılacak her birim yeni enerji ile yüksek verimli projeler üreterek daha az yeni enerji kullanımı sağlamak,

Kullanılacak yeni enerjilerin doğal ve doğal yollardan yenilebilir enerjilerden kullanılmasını sağlamak . Bu noktadaki en önemli doğal enerjilerin rüzgar ve güneş olduğu yaygın olarak bilinir. Biz buna, bilinen en eski klima sistemini de ilave ederek, projelerimizde suyun buharlaşma enerjisinden faydalanmayı da ihmal etmedik.

Tüm bunları sağlayabilmek adına, endüstriyel enerji geri kazanımı ve desikkant teknolojileri çalışma prensibimiz olmuştur.

eurovent tmmob isib izto