Ocak
26
Psychrometrics ve uygulamaları

1975 yılında termodinamik kökenli bir makine mühendisi olarak iş hayatına başlayan Firma kurucusu ve yöneticisi Müjdat Şahan aynı zamanda psikrometri teorisi ve uygulamaları konularında uzmanlaşmıştır.

Bir dönem Izmir MMO organizasyonu TESKON  faaliyetlerin eğitmen olarak katılmış ve 5 dönem PSY kursu vermiştir. Öncesinde ve sonrasında birçok firma için özel kurslar düzenlemiş ve 1 ile 3 günlük kurslar ile pSY nin yaygınlaşmasına ve öğrenilmesine katkı vermiştir.

2022 yılından başlayarak ta benzer faaliyetleri web sayfamızdaki bu blog sekmesi üzerinden sürdürmeye başlamıştır. Bu konuda ilginiz ve sorularınız var ise lütfen blok sayfamıza taleplerinizi yazınız. Mesajlarınız düzenli olarak izlenecek ve yanıtlanacaktır. Blog sayfamızda yer alacak bu faaliyetlerin bedelsiz olacağını lütfen unutmayınız.

Psiychrometrics kullanımı :
* Tüm ısı yükü hesaplamalarını,
* Tüm nem yükü hesaplamalarını,
* Tüm hava debisi hesaplamalarını,
* Isı merkezi ve soğutma grubu hesaplamalarını ve su rejimi belirlenmesi hesplarını kısa zamanda ve kusursuz-hatasız yapılmasına olanak sağlar...


 
Sosyal Medyada Paylaş
Yorumlar
Ortamda bulunan hava, ortam (deniz kenarı, orman içi, çöl, dağ zirvesi, kapalı mekan, akla gelen tüm açık hava ortamı) neresi olursa olsun, bünyesinde az veya çok su buharı bulundurur ki buna nemli hava denir. İklimlendirmenin esası da, öncelikli olarak, bu havanın KT sıcaklığının ve nem içeriğinin kontrol altına alınması ve sabitlenmesidir.
31.1.2022
Müjdat Şahan

Psikrometri - Nemli havanın davranış bilimi Konuya başlangıç için bazı tanımlar yapılmalıdır: * Hava, aksi belirtilmediği sürece, az veya çok NEMLİ dir. * Hava, ısının nakledilmesinde bir taşıyıcı, depolanmasında bir akümülatör olarak kullanılabilir. * Psikrometri havanın bu özelliklerini tanımlar ve belirler,
25.1.2022
Müjdat Şahan
Yorum Ekle
*Ad Soyad :
*Metin :
 
eurovent tmmob isib izto